Flag Flag

Szkolenie wewnętrzne - 27 listopada 2007

Logo KWP Poznań Logo PCSS

Szkolenie dla pracowników PCSS


Zespół Bezpieczeństwa PCSS zorganizował szkolenie wewnętrzne dla pracowników Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Wykłady koncentrowały się wokół wszystkiego tego, o czym powinien wiedzieć użytkownik infrastruktury IT w nowoczesnej firmie.

Gościem specjalnym szkolenia był komisarz Krzysztof Makowski z Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który wraz ze swymi - również obecnymi - współpracownikami przygotował prezentację poświęconą przestępczości komputerowej. Grad dociekliwych pytań od uczestników spowodował, że wykład trwał niemal półtorej godziny, za to wszyscy mogli zyskać niezwykle cenną wiedzę dotyczącą legalności poszczególnych działań użytkowników w Internecie. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za możliwość wysłuchania tej interesującej prezentacji.

Kolejne wykłady poprowadzili członkowie Zespołu: Marcin Jerzak opowiedział o wirusach, botach i robakach, a także sposobach obrony przed tym złośliwym oprogramowaniem. Na koniec Tomasz Nowak przedstawił kwestię inwentaryzacji zasobów informatycznych i sytuacje, w których jest ona przydatna. Niewielkie problemy sprzętowe nie pozwoliły zaprezentować wszystkiego, co przygotowaliśmy, ale - sądząc z wyników zebranych ankiet - uczestnicy byli ze szkolenia bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do pobrania prezentacji pokazanych na szkoleniu. W miarę upływu czasu na tej stronie pojawi się również prezentacja dotycząca przestępczości komputerowej, a także dodatkowe materiały związane z problemem inwentaryzacji zasobów.

Najważniejsze wydarzenia:

Testy bezpieczeństwa przeglądarek internetowych
Zespół Bezpieczeństwa PCSS przeprowadził testy porównawcze 5 najpopularniejszych przeglądarek internetowych pod kątem odporności na ataki na szyfrowane połączenia SSL/TLS.
Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym raportem.

Więcej

Szkolenie bezpieczeństwa dla programistów w ramach projektu GN3
Zespół Bezpieczeństwa PCSS odegrał kluczową rolę w przygotowaniu dwudniowego, kompleksowego szkolenia, obejmującego tematykę tworzenia bezpiecznego oprogramowania. Szkolenie zostało zorganizowane w Poznaniu dla uczestników jednego z największych europejskich projektów naukowo - badawczych, GN3. Zapraszamy do zapoznania się z zaprezentowanym materiałem.

Więcej

Tematy powiązane:

Katalog ofertowy
W dziale Usługi opublikowany został nowy katalog opisujący wszystkie usługi, które świadczy Zespół Bezpieczeństwa PCSS.
Katalog

Zakupy przez Internet
Zespół Bezpieczeństwa PCSS postanowił przyjrzeć się bliżej usłudze zakupów elektronicznych. Wynikiem naszych prac jest raport.

Bankowość elektroniczna
Raport dotyczący stanu bezpieczeństwa bankowości elektronicznej w Polsce wzbudził duże zainteresowanie. Tutaj można poczytać sam raport, a tutaj reakcje mediów.